כיצד לגלות מה קורה ברחשי ליבו של ילדך

משחק מונובלה

כיצד לגלות מה קורה ברחשי ליבו של ילדך

המשחק מונובלה הוא משחק חוויתי וחברתי המאפשר לילד להביע את רגשותיו ואת תחושותיו ולשתף הורים וחברים במה שעובר עליו. קלפי השאלון מעוררים שיח על אודות דברים המעציבים אתה הילד, דברים שמשמחים אותו, פעילות מועדפת, ערך עצמי ועוד.. קלפי ה"אתגרון" מאפשרים לילד להתנסות בדברים שהוא אינו רגיל בהם ומאפשרים לו ללמוד המון על עצמו ועל הסביבה. קלפי הפתמגון עוסקים במעשים טובים ומעודדים דיון על קונפליקטים חברתיים ועוד.

מה במשחק?

רגשי

חברתי

קוגנטיבי

המטרה החינוכית של המשחק

"קבלת האחר" כל ילד יבין שאין שונה, יש שווה. סיוע להורה ולמחנך לזהות מצב רגשי, חברתי וקוגנטיבי, המשחק יעזור לילד להביע את רגשותיו ותחושותיו בדרך חוויתית, מהנה ומאתגרת. המשחק מאפשר להורים להיות בשליטה מלאה על הילד, אם הוא מאושר, עצוב, דחוי, מרוגש ועוד. נותן פתרון לכל הורה לדעת הכל על ילדו.מאפשר מסוגלות לבצע משימות מאותגרות. חושף את הילד לקבלת השונה תוך התנסות מעשית במוגבלות. מרחב דעת וחשיפה לציטוטים חכמים. מאפשר לילד להביע את עצמו לידי ביטוי בדרכים אחרות. מגביר את הביטחון העצמי של הילד תוך גילוי תחושותיו.

מה במשחק?

רגשי

חברתי

קוגנטיבי

המטרה החינוכית של המשחק

"קבלת האחר" כל ילד יבין שאין שונה, יש שווה.

סיוע להורה ולמחנך לזהות מצב רגשי, חברתי וקוגנטיבי, המשחק יעזור לילד להביע את רגשותיו ותחושותיו בדרך חוויתית, מהנה ומאתגרת. המשחק מאפשר להורים להיות בשליטה מלאה על הילד, אם הוא מאושר, עצוב, דחוי, מרוגש ועוד. נותן פתרון לכל הורה לדעת הכל על ילדו.מאפשר מסוגלות לבצע משימות מאותגרות. חושף את הילד לקבלת השונה תוך התנסות מעשית במוגבלות. מרחב דעת וחשיפה לציטוטים חכמים. מאפשר לילד להביע את עצמו לידי ביטוי בדרכים אחרות. מגביר את הביטחון העצמי של הילד תוך גילוי תחושותיו.

נעים להכיר

שמי ענבל יוסף, שם במה אנאבלה – נשואה ואם לארבעה ילדים. אני כותבת, יוצרת, שחקנית ובעלת מופע " יד ביד עם אנאבלה" הצגת ילדים ממיטב שיריה היפים של עפרה חזה על קבלת השונה.

 בצעירותיי הייתי ילדה שונה שאיינה מדברת עם הסביבה עקב חוסר ביטחון, כיום כפי שאתם רואים לקחתי נוצות טווס והמראתי בזכות האבקות האישית שלי להיות כמו כולם, לכן חזרתי אחורה בזמן ונכנסתי לתקופה בה הייתי ילדה ששונה מסביבתה וחשבתי מה הייתי רוצה שיקרה בחברה הישראלית שלנו היום. איך לעזור לילדים השונים ואייך להבהיר לחברה כבר מגיל הגן את חשיבות השונה וגם איך לעזור לילד להביע את רגשותיו כפי שלי קרה וזה מה שהוביל אותי להתחיל ולדבר. כן, הייתי מאוד רוצה להשאיל את נוצות הטווס שלי לכל הילדים. כילדה ומה שרציתי זה שהחברים שלי יבינו את המצוקה שלי ולא יצחקו עליי. רציתי שירגישו מה אני מרגישה, כך פיתחתי את המשחק. נושא קבלת האחר הוביל אותי לפתח משחק קלפים אשר נותן לנו ההורים לדעת מה קורה עם הילד מבחינה רגשית, חברתית קוגנטיבית. משחק שדרך ההנאה שלו הילד משתף את כל מה שיש על ליבו! דרך המשחק הילד רוכש ידע ולומד פתגמים חשובים לחיים!

מעבר לרכישה

ליצירת קשר

שמרו איתנו על קשר